Karabük’e Giriş Çıkışlar da Kontrol Altında

Karabük’e Giriş Çıkışlar da Kontrol Altında
23.03.2020
A+
A-


Coronavirüse (Covid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında ilimize giriş- çıkışlarda Ankara, Kastamonu, Bartın ve Zonguldak yolunda kurulan uygulama noktalarında araç sürücüleri ve yolcuların ateşleri ölçülerek virüs belirtisi olup olmadığına bakıldı ve coronavirüs ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Polis, jandarma ve sağlık ekiplerince denetim noktalarında ilimizin giriş-çıkış noktalarında vatandaşlar ateşleri ölçülüyor, ateşi olan sürücü ve yolcular 112 ekiplerine bildiriliyor. Ekipler ayrıca dışarı çıkmaları yasak olan 65 yaş üzeri vatandaşların da kurallara uyup-uymadıklarını denetliyor.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipleri ile Jandarma ekipleri Merkez ve ilçelerimize bağlı köyleri dolaşarak İl dışından gelen vatandaşlarımızı ziyaret ettiler. Vatandaşların ateşlerini kontrol eden ve virüs belirtisi olup olmadığına bakan ekipler Koronavirüse karşı alınacak tedbirler konusunda da bilgi verdiler.

 

Vali Gürel uygulamanın devam edeceğini özellikle şehrimize gelen vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamaları, komşularıyla yakın temastan kaçınmaları, kurallara uymaları ve hastalık belirtisi olursa 112 acil servis hizmetini vakit kaybetmeden aramalarını  e muhtarlarımızın İl dışından gelen vatandaşlarımızın bilgilerini jandarma ile paylaşmaları konusunda uyarılarda bulundu. 


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.