Karabük Üniversitesinde İkinci Skandal

Karabük Üniversitesinde İkinci Skandal
01.06.2020 08:47

Karabük Üniversitesinde bir FETÖ skandalı daha. FETÖ üyeliğinden 6 yıl ceza alan fakat hala görevinin başında olan Araştırma Görevlisi kim?

Karabük’ün gözbebeği Karabük Üniversitesi kurulduğu günden bu yana hep güzel haberlerle anıldı. Kısa sürede en çok tercih edilen üniversiteler arasına girerek adını tüm Türkiye’ye duyurdu. Sürekli artan öğrenci sayısı ile büyüyen üniversitemiz aynı zamanda Karabük’ün de çehresinin değişmesini sağladı.

Ancak son zamanlarda Karabük Üniversitesinin ismi akademik çalışmaları ve başarıları ile değil, terör örgütü ile aynı cümlede anılmaya başlandı.

Ülkemiz ve dahi şehrimiz için bir çivi çakan, hatta bir taşı yerden kaldıran kim varsa minnettarız. Ancak vatanımızın birliğine, bütünlüğüne saldıran, Cumhurun Reisinin canına kast edip düşmanlık eden zihniyete ve destekçilerine de tahammül göstermemiz mümkün değildir. Cumhurbaşkanımızın tek başına bu örgütlerle nasıl mücadele ettiğini gören, Vatanını ve yaşadığı toprakları seven herkesin aynı tavır ve hassasiyeti göstermesi gerekir.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız “Rektör Polat Cumhurbaşkanına meydan mı okuyor” başlıklı yazımız bu bağlamda değerlendirildiğinde habere gelen birkaç olumsuz tepkinin de ne kadar yersiz olduğu ortada. Kaldı ki yapılan haberlerde paylaşılan bilgiler resmî belgelerle desteklenmiştir. Aynı şekilde habere konu olan şahıslar isterlerse belgelerini bizlere ulaştırabilir cevap haklarını kullanabilirler.

Haber metninde anlatmaya çalıştık ancak tekrar altını çizmek gerekirse, bizim kişilerle veya kurumlarla derdimiz olamaz. Zaten haberde ismi geçen şahsın henüz yargılandığı, mahkum olmadığı sürece de masum olduğunu ifade ettik. Fakat görüyoruz ki Karabük Üniversitesinde olaylar bu kişi ile sınırlı değil.

AA kaynaklı haberler.com sitesinin 18.04.2019 tarihli haberine göre FETÖ üyeliği gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezası olan bir sanık da şu an Karabük Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya devam ediyor.

Habere göre Karabük 1.Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan sanık M. Nuri GÜNAY, silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası almış, üstelik savcılık sanık hakkında 5 yıl 10 ay ceza istemiş ancak yüce mahkeme heyeti sanığın 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar vermiştir. Muhtemelen dosya temyiz edilip Yargıtay’a gönderilmiştir. Enteresan olan şu ki yaklaşık 1 yıl 1 ay önce FETÖ üyeliği gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezası olan sanık M. Nuri GÜNAY halen KBÜ Orman Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalışıyor. Yani Ağır Ceza Mahkemesinin FETÖ üyesi olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdiği sanık, aradan geçen 13 Aya rağmen Üniversite bünyesinde çalışmaya ve maaş almaya devam ediyor.

Peki bu tavır Sayın Cumhurbaşkanımıza ve FETÖ ile mücadele eden tüm devlet teşkilatlarına karşı meydan okuma değil midir? Rektör Polat’ın bu tavrı nasıl tanımlanabilir? Devletimiz bütün kurumlarıyla topyekûn bu hain örgütle mücadele verirken, savcılarımız, hakimlerimiz gece gündüz çalışırken bu şahsı görevde tutmak Cumhurbaşkanımıza ve Devlete meydan okumak değil midir?

Biz üzerimize düşen görevi yapıyor ve haberi yayınlıyoruz. Son sözümüz şu ki; habercilik anlayışımız doğruları objektif olarak sizlerle paylaşmaktır. Hedefimizde kişi yada kurumlar olmadığı gibi, bilakis devletimize milletimize ve şehrimize faydalı olmak derdi ve gayesi vardır. Devletin her kademesinde görev alan şahısların da adil, hakkaniyet içinde ve aynı hassasiyetle yetkilerini kullanmalarını, Devletin önceliklerine özen göstermesini beklemek de bir vatandaş olarak hakkımızdır.

YORUMLAR
 1. Azize dedi ki:

  Bu universte de iki kez iskur aracılığı ile ilk sırada işe alındım İlk te mülakat ile alınmadım neyse dedim ikincide 1580 kişi arasın da yine işkur aracılığıyla alındım ikinci mülakatta aynı kişiler ve yine alınmadım Sizce TORPİL Mİ NE BU NE .. BENİM doğmamış evladının hakkını yediler çok çalışmak istiyorum ne vardı kendimi kurtarsaydım Allah görüyor şikayetim ALLAH’A

 2. KARABÜKLÜ dedi ki:

  REKTÖR POLAT’IN İKİNCİ DÖNEMİ .İLK DÖNEMİNDE DE ESKİ BATMAN REKTÖRÜ OLAN VE KARABÜK ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA GETİRİLEN ABDÜSSELAM ULUÇAM DA FETÖCÜLÜK SUÇLAMASI İLE GÖZALTINA ALINMIŞTI. BÜTÜN BUNLAR YÖK DE YETERLİ FETÖ SORUŞTURMASI YAPILMADIĞINDAN KAYNAKLANIYOR. YAZIKLAR OLSUN SİZE…

 3. Muhittin dedi ki:

  Karabuk Üniversitesi daha önce personel şube başkanı olan ve 2 yıla yakındır da genel sekreter olan lütfü köm de fetocudur onu barındıran zaten odur

 4. Muhittin dedi ki:

  Bir genel sekreter daha öncede personel Daire başkanı olan kişi bilmezmi fetocuyu barındıran suçludur buda benim fikrim iftira değil sadece tahmin ediyorum benimki bi düşünce fetocuyu olacak yönetim bilmeyerek

 5. Rauf dedi ki:

  Universiteler parti, orgut,cemaat, aile sirketi durumuna dusmuslukten tc tarihindeki en guclu iktidar doneminde dahi cikmayi basaramadi. TC tarihindeki en yuksek issizlik oranlarida cok yakinda aciklanacak. Pandemi sayesinde universite sistemimizdeki bu buyuk ilkellikler cok sukur ki artik iyice meydana cikacak.Universitelerimizdeki kalite sorunu pandemi etkisiyle iyice anlasilacak ve bu kadar mezun milyonlarca issiz universite mezunu niye kalifiye yetistirilemiyor masaya yatiralacak. Liyakatsiz,kendi alaninda dahi bilgisi olmayan,mesleki tecrubesiz,kagittan profesor,ismarlama profesor,doktor vs. adrese teslim kadrolar ve kalitesiz ogretim uyesi kadrolari sorgulanmali ve gereksiz eski devrin ziraatgibi issizlik bolumleri artik kapatilmalidir.Ayrica devlet universitesi hocalarinin vakif univ hocalari gibi maaslarini artirabilmek ve emekli edilmemek icin ihtiyac fazlasi kontenjan talepleri engellenmelidir.Devlet universitelerini de hoca diyop saygi duydugumuz karakterler kendi maas hesaplarini dusunerek ticarethaneye dondurduler.Tercih edilmeyen bolumleri kapatmak yerine artik afrikadan yabanci ogrenci getiriyorlar ve bununla ovunuyorlar. Koca koca hoca diyip saygi duydugumuz haklarinda bunca yil husnuzan ettigimuz bu insan topluluguna yaziklar olsun!

 6. Nadir dedi ki:

  Ey bu makaleyi yazan, hazırlayanlar! Hepiniz iftira ve buhtana gark olmuşsunuz, demek, yarın veya o bir gün bana da aynı iftirayı atabilirsiniz, ben de bu kurumda 5 sene çalıştım, ama makalede yazılanların hepsi düzmece ve yalandan ibarettir, çünkü bu insanları çok iyi tanırım, Allah’tan korkunuz, onların hakkına giriyorsunuz, amacınız nedir, açıkça söyleyiniz?