KARABÜK’ TE OTOPARK ÇALIŞANINA 1 YIL 12 AY 15 GÜN HAPİS CEZASI

13.03.2019 18:30

3 TL OTOPARK BEDELİNİ ÖDEMEDİĞİ İÇİN NERDEYSE HAYATINDAN OLUYORDU.

Karabük’te otopark ücretini vermeyen sürücüye parkomat görevlisi çekiçle saldırdı. Sürücünün şikayetçi olması ile parkomat görevlisi 1 yıl 12 ay 15 gün ceza aldı.

İddaya göre olay şöyle oldu.

T…. E*** M*** Karabük Müftülüğü karşısındaki caddeye aracini park etti. İşlerini bitirip aracının yanına geldi. Aracına bindiği sırada park görevlisi araca yaklaştı ve park ücretini istedi. Park ücretini 3 TL olduğunu önceden de 11 TL borcunun olduğunu söyleyen park görevlisine araç sürücüsü 3 TL’yi ödeyeyim 11 TL kalsın dedi. Park görevlisi tamamını almak isteyince araç sürücüsü sadece 3 TL ödeyebileceğimi söyledi. Bunun üzerine otopark görevlisi aracı tekmeledi. Aracı neden tekmelediğini sormak için araçtan indiği sırada otopark görevlisi yanında gezdirdiği çekiç ile sürücüyü çekiçlemeye başladı. Etraftaki insanların yardımıyla otopark görevlisinin elinden kurtulan sürücü 112 ambulansi ile Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kafa tasında çatlaklık oluşan sürücü olaydan kılpayı kurtulmuştu. Karabük Eğitim Geliştirme Derneği çalışanı Ü*** Ü*** adliyeye sevk edildi. Karabük adliyesinde yargılanan Ümit’in 1 yıl 12 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırıldı önceden de birkaç tane suç dosyası bulunan otopark görevlisinin cezası ertelenmedi.

Karabük Eğitim Geliştirme Derneği otopark çalışanlarının, derneğin ismine layık olmayan kişiler mi olduğu sorusu akla geldi. Bu olayın oluşması ile birlikte şu SORULAR akla geldi.

1. Otopark ücretini ödemeyenler darp ediliyor mu?

2. Otopark ücreti ödenmeyen kişilerin araçları çiziliyor, tekmeleniyor mu?

3. Otopark görevlisi adı altında işe alınanların sabıkası sorgulanıyor mu? Sabıkası olduğu halde hala çalıştırılıyormu?

4. Otopark gelirleri nerede kullanılıyor Karabük Eğitim Geliştirme Derneğinin web sitesinde gelir ve gider tablosu gösteriliyor mu?

5 Wep sitesi neden devrede değil?

6 İnsanlardan zorla alınan paralar burs olarak veriliyormu. Veriliyorsa neden açıklanmıyor?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.