Karabük Gündemini Sarsan İddia

Karabük Gündemini Sarsan İddia
27.06.2020 15:49

Bugün haber merkezimize Karabük gündemini sarsacak nitelikte bir son dakika bilgisi ulaştı.


Uzun yıllar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmış, Karaman il Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevinde bulunmuş, yaklaşık 10 senedir de Karabük Üniversitesi SKS Daire Başkanlığı, Kütüphane Daire Başkanlığı yapmış, halihazırda Karabük Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı olarak çalışan ve kısa bir süre öncesine kadar Kızılay Karabük Şube Başkanlığı görevini yürütürken sessiz sedasız bu görevini devretmek zorunda kalan Ö.B.’nin Cuma günü sabah erken saatlerde Karabük Emniyeti tarafından gözaltına alındığı iddia ediliyor. 


Yine Ö.B.’nin Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Fetö ile ilgili bağlantılarının ve bu örgütle olan irtibatının gözaltına alınmasının sebebi olabileceği de iddia ediliyor. 


Cuma sabahı erken saatlerde gözaltına alınan Ö.B. hakkında, hangi suçlamaların yapıldığı ve neden gözaltına alındığına ilişkin henüz bir açıklama yapılmazken Ö.B.’nin yanı sıra Karabük Üniversitesinden bir kaç akademisyenin de göz altına alındığı iddialar arasında.


Karabük Kent Haber farkıyla gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.