Karabük Disleksi Derneğin’den İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ’a Ziyaret

Karabük Disleksi Derneğin’den İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ’a Ziyaret
01.10.2021 16:24

Özel öğrenme güçlüğü yaşayan birey ve ailelere destek olmak amacıyla kurulan Karabük Disleksi Derneği Başkanı Tuğba KURAN KAYA ve Yönetim Kurulu üyeleri İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ’ı ziyaret etti.

Ziyarette Dernek faaliyetleri ve amacı hakkında bilgilendirmelerde bulunan Karabük Disleksi Dernek Başkanı Tuğba KURAN KAYA, aynı zamanda öğrenme güçlüğü olarak da bilinen disleksi, bir bireyin normal zeka düzeyinde olmasına rağmen dil, okuma ve yazma becerilerinde sorunlar yaşamasına neden olan bir özel öğrenme güçlüğü olduğunu ifade etti. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, “Önemli ama kontrol altına alınabilir, önlenebilir bir öğrenme güçlüğü ile ilgili bilinç oluşturma amacıyla Karabük’ümüzde de bir dernek kurulması memnuniyet verici. ‘Eğitim ve Öğretim’ en sade anlamıyla çocuklarımızın hayatına dokunabilmek demektir. 

Müdürlük olarak işbirliği içinde bu konuda faaliyetler yapmaya, projeler üretmeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” diyerek misafirlerine göstermiş oldukları özveriden ve nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.