KARABÜK BİLSEM ÖĞRENCİSİ MUHAMMED ALİ TELLİ DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

05.03.2023 20:48

KARABÜK BİLSEM ÖĞRENCİSİ MUHAMMED ALİ TELLİ DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

Dünya genelinde 43.305 kişinin katıldığı Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi- İşlemsel Düşünme Etkinliği sonuçları açıklandı.

Karabük BİLSEM Matematik Öğretmeni Seda AKSU’nun danışmanlığında 20 öğrencinin katıldığı etkinlikte 7. Sınıf Öğrencisi Muhammed Ali TELLİ 135 tam puanla Dünya birincileri arasına girdi.

Elde ettiği başarıdan dolayı öğrenciyi ve bu başarıda emeği geçenleri tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, bir değerlendirmede bulunarak;  “Öğrencilerimizi yarışmaya teşvik eden öğretmenlerimizi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası düzenlenen yarışmalara katılması çok önemli ve kıymetlidir.Okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz öğrencilerimizi düzenlenen yarışmalara teşvik etmesi, onları yetiştirmesi ve velilerimizin de destek olması öğrencinin kendini keşfetmesi noktasında büyük önem arz etmektedir. Bizler de farklı alanlarda (kültürel, sportif, sanatsal vb.) öğrencilerimiz kendilerini geliştirsin istiyoruz. Bu tür faaliyetler öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilmeleri, moral ve motivasyonları açısından çok değerlidir. Kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.