KARABÜK BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İLE 90’LI YILLARA YOLCULUK

30.12.2022 14:10

KARABÜK BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İLE 90’LI YILLARA YOLCULUK..

Karabük Bahçeşehir Koleji 28 Aralık 2022 Çarşamba akşamı 100.Yıl Kültür Merkezi’nde unutulmaz bir geceye imza attı.

Konsept 90’lı yılları yad etmekti. Okulun tüm birimlerinde birçok görevli, öğrenci ve öğretmenlerle günler süren çalışmalar yaptı. Müdürlerden velilere, personele kadar herkes çalışmalara büyük anlayış göstererek ve görevli öğretmenlere destek vererek ön plandaki görevlilerin emeklerini sergileme fırsatını sundu.

Geceye hazırlık sürecini anlatan Bahçeşehir Koleji Yetkilileri gecedeki başarının sırrını şu sözlerle ifade etti;

“Önce arka planda dekorları tamamlama ve programı baştan sona mükemmel kılmak adına müthiş bir hazırlık süreci vardı. Rejide görevli öğretmenlerimizin üst düzey performansı olmasa bu kadar ses getiremezdik yalnız.

Velilerimiz de 90’lar konseptine sadık kalarak nostaljik kombinleriyle göz kamaştırdılar.

Program esnasında ise 90’lara dair hatırladıklarımızı ve hatırlatacaklarımızı bir öğretmenimizden dinledik.

Velilerimiz de bizlere eşlik ettiler. Onlardan birbirinden güzel 90’lar şarkıları dinlerken şarkılara can veren hareketlerini de seyrettik.

Ortaokul öğrencilerimizin “6 Adımda Karne Günü” adlı oyunuyla tembel bir öğrencinin çaresizliğine yer yer üzüldük yer yer güldük. Alçaklara kar yağdırdık.

İlkokul öğrencilerimizden oluşan orkestraya ukulele ve sesleriyle eşlik eden birbirinden tatlı öğrencilerimizi keyifle dinledik.

  1. sınıf öğrencilerimizin hareketli ve bizleri dahi kıpır kıpır eden dans gösterisi büyük beğeni topladı.

Lise öğrencilerimizin “Fakirlik Övücüleri” adlı kısa oyununda insanların gündelik telaşlarının, kendilerine göre normal yaşantılarının bazıları için çok farklı, çok eğlenceli ya da bol malzemeli görünebildiğini, modern insanın, doğal-saf olana yüzeysel ilgisinin sosyal medya ve internet kültürünün de etkisiyle son yıllarda oldukça arttığını, geleneksel Türk ailesi ve yaşam tarzının sömürülmeye açık bir malzeme haline geldiğini işledik.

Farklı branşlardan öğretmenleri bir araya getiren “8.15 Vapuru” şarkısıyla ritim tuttuk, bu şarkının koreografisini yaptık.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.