Japonya Büyükelçisinden Vali Gürel’e Ziyaret

Japonya Büyükelçisinden Vali Gürel’e Ziyaret
23.09.2021 23:15

Japonya Büyükelçiliği’nin “Yerel Projelere Hibe Programı’’ kapsamında Karabük’e kazandırılan Gezici Sağlık Tarama Aracının teslim törenine katılmak üzere ilimize gelen Japonya Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro, Vali Fuat Gürel’i makamında ziyaret etti.

Vali Fuat Gürel tarafından valilik önünde karşılanan Büyükelçi Suziki Kazuhiro, ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzaladı. Nezaket ziyaretinde bulunan Büyükelçi Kazuhiro ile Vali Gürel Valilik Makamında bir süre görüştüler.

Koronavirüs sebebiyle ziyaretinin geciktiğini ifade eden Büyükelçi Suzuki, “Tarih ve kültür kokan bu kentte geldiğim için oldukça memnun oldum. Gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı oldukça mutlu oldum ve aynı zamanda çok şaşırdım. Bu aracın kendisi ve içindeki ekipmanla birlikte çok sayıda insanın sağlığına kavuşmasını ümit ediyorum.”diye konuştu.

Büyükelçi Suzuki Kazuhiro’yu Karabük’te görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Gürel, “Geçmişten bugüne Türk-Japon dostluğu bilinen bir dostluktur, birbirine çok yakın kültürün mensuplarıyız. Çok fonksiyonel bir sağlık tarama aracı vesilesi ile bir araya geldik. Aracı özellikle kırsalımızda bulunan ve sağlık hizmetlerine ulaşmada güçlük çeken vatandaşlarımıza faydası olacağına inanıyoruz, İnşallah bu proje ilişkilerimizin gelişmesine ileriye taşınmasında ve halklarımızın buluşmasına bir vesile olur.”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Gürel, nazik ziyaretleri için Japonya Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.