İşte Safranbolu’nun Yeni Kaymakamı

İşte Safranbolu’nun Yeni Kaymakamı
15.07.2020 21:43

Resmi Gazete’nin 14.07.2020 tarihli sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı’nın 2020/362 sayılı kararına göre Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer Alanya Kaymakamlığına atanırken yerine Aydın Didim Kaymakamı Mehmet Türköz atandı.


Fatih Ürkmezerin Alanya’ya atanmasıyla boşalan Safranbolu Kaymakamlığına Aydın’ın Didim ilçesi Kaymakamı Mehmet Türköz atandı. 2017 yılından bu yana Didim Kaymakamlığı görevini sürdüren Türköz ilk olarak 1998 yılında doğduğu yer olan Denizli’de Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 


Son görev yeri olan Didim’de halkla iç içe ve samimi görüntüler veren Türköz açıklanan son kararname ile Safranbolu Kaymakamı olarak atandı. 


Peki Safranbolu’nun yeni Kaymakamı Mehmet Türköz kimdir? 

14 Eylül 1971 tarihinde Denizli-Çal ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Bekilli İlçesinde, Lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Adalet Yüksek Okulundan, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

Devlet Memurluğuna Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünde Bütçe Uzman Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta Teftiş Kurulunda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı.

1998 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Denizli Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Uşak’ın Karahallı, Kütahya’nın Dumlupınar ve Konya’nın Güneysınır ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere’nin Nothingham Üniversitesinde İngilizce Dil Eğitimi alıp Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladı.

Giresun Güce Kaymakamlığı, Bitlis Hizan Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı, Balıkesir Kepsut Kaymakamlığı, Kastamonu Tosya Kaymakamlığı ve Kahramanmaraş  Dulkadiroğlu Kaymakamlığı  görevlerinde bulunduktan  sonra  2017  yılı  Eylül ayında Didim Kaymakamlığına atandı.

Mehmet Türköz evli ve bir çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.