İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NEVZAT AKBAŞ’IN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

10.11.2022 11:28

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NEVZAT AKBAŞ’IN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ,10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AKBAŞ yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimiz’in Kurucusu, İstiklâl Savaşı’mızın Başkomutanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde minnet ve rahmetle anıyoruz.

Cumhuriyetimiz’in kuruluşunun 99. yılını geride bıraktığımız bugünlerde, zekası, çalışkanlığı, devlet adamlığı, kararlılığı, öngörüsü ve yönetim anlayışı ile sadece Türk Milleti için değil, dünya milletleri tarafından da büyük bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk “en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlerimize emanet etmiş olup; “Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır.” veciz sözlerinde belirttiği hedefler doğrultusunda Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz azimli kararlı ve değerlerimize bağlı gençlerimiz sayesinde ilelebet payidar kalacak ve dünyamıza umut ve barış olacaktır. Bu amaca var gücümüzle hizmet etmenin gurur ve onurunu yaşıyoruz.

Karabük Eğitim Ailesi olarak, Bakanlığımızın üst düzey eğitim politikalarıyla, bilimde, sporda, sanatta, kültürde var olan ve her türlü yeniliği takip eden ve dahi Büyük ve Güçlü Devletimizin alî hedeflerine ulaştıracak Vatanını Milletini seven ve değerleriyle mücehhez olmuş bir nesil yetiştirmenin gayreti ile “Hep Daha İleriye” şiarıyla koşar adımlarla ilerliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.