GÜLDA KOCA AK PARTİ’NİN İLK KADIN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

15.03.2023 00:55

GÜLDA KOCA AK PARTİ’NİN İLK KADIN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Safranbolu’nun başarılı iş kadını Gülda Koca AK Parti’nin ilk kadın milletvekili aday adayı oldu.

AK Parti Karabük’te ilk kadın milletvekili aday adayı belli oldu. Safranbolu’nun başarılı iş kadınlarından Gülda Soylu Koca Ak Parti’den milletvekili aday adayı olacağı öğrenildi.

Safranbolu’nun sevilen iş, cemiyet ve siyaset insanlarından Gülda Koca’nın Milletvekili Aday Adaylığının öğrenilmesinin ardından siyasete renk geldi yorumları yapıldı. Safranbolu’da uzun yıllar esnaflık yapan, Safranbolu’nun ve esnafların sorunlarını yakinen bilen Koca’nın aday adaylığı şehirde de heyecan yarattı.

Seçim startını veren ve yoğun çalışmalara başlayan Gülda Koca 15 Mart Çarşamba günü saat 12:00’de (yarın) Ak Parti Karabük İl Başkanlığı’nda Milletvekili aday adaylığını açıklayacak.

GÜLDA KOCA KİMDİR?

1976 Karabük doğumlu olan Gülda  Koca liseyi Safranbolu Lisesinde, üniversite eğitimini Erciyes Üniversitesinde tamamladı. Niğde Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Korunan Kent Safranbolu Derneği Başkanı olan Koca, 2006 yılından bu yana Çizgi Cafe Restorant işletmeciliği yapıyor. 2019 yılında Güldalı Butik Otelin işletmeciliğini de alan Gülda Soylu Koca Safranbolu’da Tarihi Simit Fırının sahibi Mehmet Koca ile evli ve iki çocuk annesidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.