GENÇ SADA KUR’AN-I KERİM GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

GENÇ SADA KUR’AN-I KERİM GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ
16.03.2023 14:21

GENÇ SADA KUR’AN-I KERİM GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ..Din Öğretimi Genel Müdürlüğü “Mesleki Yarışmalar” kapsamında Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Erkek Öğrencilerin katıldığı “Genç Sada Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması” 15.03.2023 tarihinde Safranbolu Şehit Murat Akdemir Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlendi.

Düzenlenen programa, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, Şube Müdürü Yüksel AYDEMİR, Safranbolu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Enver AYATA, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Genç Sadaların Kur’an-ı Kerim’i okumasıyla başlayan yarışmada jüri üyeleri öğrencileri değerlendirdi.

Değerlendirme sonucunun ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ ve yöneticiler yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Ödül töreninin ardından bir selamlama konuşması gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, Bakanlığın Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce geleneksel olarak düzenlenen “Mesleki Yarışmalar”; Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışmalarının Karabük’te her yıl başarılı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ sözlerine şöyle devam etti; “Siz kıymetli öğrencilerimizi yarışmada göstermiş olduğunuz üstün performansınızdan ötürü ayrı ayrı tebrik ediyorum. Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, öğrencilerimizi mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Bakanlığımız himayelerinde ve Müdürlüğümüz koordinesinde mesleki bilgi ve beceri yarışmaları İlimizde en güzel şekli ile gerçekleştirilmektedir. Bu yarışmaya katılan, emek veren herkes birincidir. Öğrencilerimiz sözlerin en güzelini yüreklerimize nakşettiler. 

Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği olan öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimize hayat boyu muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.