Genç MÜSİAD Karabük Şubesi birinci yılını doldurdu

GENÇ MÜSİAD KARABÜK ŞUBE BAŞKANI BEKİR ULUÇAY, GENÇ MÜSİAD AİLESİ OLARAK 1. YILI GERİDE BIRAKMANIN HUZURUNU VE GURURUNU YAŞADIKLARINI BELİRTEREK, “1 YIL ÖNCE BUGÜN GENÇ MÜSİAD KARABÜK ŞUBESİNİ KURDUK. ŞUBE OLARAK, KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BUGÜNE, DEĞERLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA YÜRÜTTÜĞÜMÜZ FAALİYETLERİ YALNIZCA BİR İŞ ADAMLARI DERNEĞİNİN TAKVİMİYLE SINIRLAMADIK. ÜLKEMİZİN KALKINMASI İÇİN MEVCUT SORUNLARI TESPİT EDEREK, BUNLARIN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK FİKİRLER ÜRETMEYİ DE ÖNCELİKLİ SORUMLULUKLARIMIZ ARASINA ALDIK. HAZIRLADIĞIMIZ RAPORLAR, GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ TÜM ETKİNLİK VE PROJELERLE, ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN ÇEKİNMEDİĞİMİZ DE HER ZAMAN GÖSTERDİK, GÖSTERMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.

Genç MÜSİAD Karabük Şubesi birinci yılını doldurdu
04.04.2019 15:30

Türkiye’de ve dünyada faaliyet gösteren Genç MÜSİAD’ın Karabük Şubesi kuruluşunun birinci yılını doldurdu.

GENÇ MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Bekir Uluçay, Genç MÜSİAD ailesi olarak 1. Yılı geride bırakmanın huzurunu ve gururunu yaşadıklarını belirterek, “1 yıl önce bugün Genç MÜSİAD Karabük Şubesini kurduk. Şube olarak, kurulduğumuz günden bugüne, değerlerimiz doğrultusunda yürüttüğümüz faaliyetleri yalnızca bir İş Adamları Derneğinin takvimiyle sınırlamadık. Ülkemizin kalkınması için mevcut sorunları tespit ederek, bunların çözümüne yönelik fikirler üretmeyi de öncelikli sorumluluklarımız arasına aldık. Hazırladığımız raporlar, gerçekleştirdiğimiz tüm etkinlik ve projelerle, elimizi taşın altına koymaktan çekinmediğimiz de her zaman gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz” dedi.

Bir bakış açısına göre olgunluk dönemini yaşayan, bir başka açıdan hala genç bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak, 1 yılda gerek 3T(Tanı, Tanıştır, Ticaret Yap) gerek Ahilik toplantılarımız ile oldukça güzel işlere imza attıklarını ifade eden Uluçay, “Bu çalışmalar ile Karabük’ün Genç İş Adamlarını bir araya getirme gayreti içinde olduk. Bu 1 yıllık süreç içerisinde kurumsal üyelerimiz ve üniversite birimimiz ile toplamda 57 üyeye ulaştık. Ancak, henüz yolun başındayız, gidecek daha çok yolumuz var. Kadim medeniyet kültürümüzün biçimlendirdiği Ahilik kültür ve irfanından süzülmüş, sosyal ve manevi sorumluluk anlayışımız çalışmalarımızın temelini oluşturacaktır. MÜSİAD olarak önümüzdeki çalışma döneminde İş dünyasına dönük faaliyetlerimiz yanında Eğitim ve Sosyal politika alanında kurumsal ve etkin çalışmalarımızı tüm heyecanımızla devam ettireceğiz. Bu kadim ve gönüllü yürüyüşümüzde, öncelikle, bu yürüyüşü başlatan 11 kişilik kurucu heyetimizden, en yeni üyemize kadar, bize destek veren, gönlünü ve yüreğini koyan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.