Filmlerden esinlenip şansını denemek için soygun girişiminde bulundu

KARABÜK’TE SİLAHIYLA BİR MARKETE GİREREK SOYGUN YAPMAYA ÇALIŞAN ŞAHIS ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE TUTUKLANDI. MAHKEMEDE TUTUKLANDIĞINI ÖĞRENİNCE GÖZYAŞLARINA BOĞULAN ŞAHIS, İZLEDİĞİ FİLMLERDEN ESİNLENEREK ŞANSINI DENEMEK İÇİN BÖYLE BİR OLAYA GİRİŞTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Filmlerden esinlenip şansını denemek için soygun girişiminde bulundu
30.05.2019 18:50

Karabük’te silahıyla bir markete girerek soygun yapmaya çalışan şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Mahkemede tutuklandığını öğrenince gözyaşlarına boğulan şahıs, izlediği filmlerden esinlenerek şansını denemek için böyle bir olaya giriştiğini söyledi.Karabük merkeze bağlı Yeşil Mahalle Atatürk Bulvarı üzerinde bir markete kafasında kar maskesi elinde kuru sıkıdan bozma silahla girerek soygun girişiminde bulunan H.Y. (51), kaçmaya çalıştığı sırada market çalışanlarının ve vatandaşların müdahalesiyle yakalanarak polise teslim edilmişti.

Şansını denemek istemiş

Emniyette ifadesi alınan H.Y.’nin, yaptığından pişman olduğunu, izlediği filmlerden esinlenerek, şansını denemek için böyle bir girişimde bulunduğunu ve ne yaptığını bilmediğini söylediği öğrenildi.

Emniyetteki ifadesinin sağlık kontrolünden geçirilen H.Y, çıkarıldığı Cumhuriyet Savcılığınca alınan ifadesi sonrası, silahlı gasp ve yağma suçundan tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemede tutuklandığını öğrenen şahıs gözyaşlarına hakim olmadı.

Adliye çıkışında gazetecilerin ‘Pişman mısınız?’ yönündeki sorularına hakaretle cevap veren H.Y, Karabük T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.