FERHAT SALT, KARABÜK’ÜN İL OLUŞUNUN 29’UNCU YILINI KUTLADI

FERHAT SALT, KARABÜK’ÜN İL OLUŞUNUN 29’UNCU YILINI KUTLADI
05.06.2024 17:07

FERHAT SALT, KARABÜK’ÜN İL OLUŞUNUN 29’UNCU YILINI KUTLADI

“Karabük Batı Karadeniz’in ve ülkemizin nadide bir kentidir”
AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, 6 Haziran 1995 tarihinde il olan Karabük´ün il oluşunun 29’uncu yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Salt mesajında, “Karabük, 6 Haziran 1995 22305 sayılı Resmî Gazetede yayınlanan 550 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Çankırı’dan; Ovacık ve Eskipazar ilçeleri ile Zonguldak’tan, Eflani, Safranbolu ve Yenice ilçelerinin birleştirilmesiyle Türkiye’nin 78’inci ili olmuştur.” dedi.

“Karabük Batı Karadeniz’in ve ülkemizin nadide bir kentidir”

Karabük’ün Batı Karadeniz’in nadide bir kenti olduğunu vurgulayan Salt, “Karabük sanayisiyle, UNESCO tarafından koruma altına alınan Dünya Miras Kenti Safranbolu’suyla, Hadrianapolis Antik Kenti ve sarı mermerleriyle ün yapmış Eskipazar’ıyla, dünyanın en güzel ormanlarına ve doğa sporlarının yapıldığı alanlara sahip Yenice’siyle ve doğal güzellikleri ile göz kamaştıran Ovacık ve Eflani’siyle, Batı Karadeniz’in ve ülkemizin nadide bir kentidir.” ifadelerine yer verdi. Salt, mesajına şöyle devam etti:

“Türkiye Yüzyılı’nda da şehrimizi büyüteceğiz”

“Demirin, çeliğin, emeğin şehri Karabük’ümüze eğitimden sağlığa, ulaşımdan sanayiye, spordan kültür ve turizm’e kadar her alanda ihtiyaç duyduğu yatırımlar ve hizmetler yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. İnsanlarımıza imkân oluşturan, refahı ve adâleti tesis etmek için çaba gösteren, yeni fırsatlar arayan bir anlayış içerisindeyiz. Şehrimizin tanıtımı, yatırım yapılan bir şehir olması, ihracat yapması, toplumsal bütünlüğünü koruması, sosyal yapısının güçlenmesi gibi her konuda gayret gösteriyoruz.

Ortaya koyduğumuz projelerle şehrimizin çehresini değiştirdik. Yine Karabük’ümüze aynı gayret ve özveriyle hizmet etmeyi sürdürecek, Türkiye Yüzyılı’nda da şehrimizi büyüteceğiz.

Bu güzel vesile ile Karabük’ümüzün kurulmasında emekleri geçen başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dönemin devlet adamlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm hemşehrilerime saygı ve muhabbetlerimi sunuyor, Karabük’ümüzün il oluşunun 29’uncu yıl dönümünü kutluyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.