EFLANİ’NİN YENİ KAYMAKAMI MESUT AKIN OLDU

EFLANİ’NİN YENİ KAYMAKAMI MESUT AKIN OLDU
08.05.2024 11:48

EFLANİ’NİN YENİ KAYMAKAMI MESUT AKIN OLDU..

Yeni Kaymakam AKIN “TEBRİK ÇİÇEĞİ YERİNE EFLANİ BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞINA MAMA BAĞIŞINDA BULUNUN” ricasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Eflani’ye veda eden Kaymakam GİZEM TOKUR’un  yerine Aksu Kaymakamı MESUT AKIN atandı.

İçişleri Bakanlığının açmış olduğu “Yabancı Dil Kursu” eğitimi için İngiltere’ye giden Kaymakam Gizem Tokur’un yerine Isparta’nın Aksu İlçesinde görevini tamamlayan  Kaymakam Vekili Mesut Akın atandı.

Kaymakam  Akın İlçedeki görevine 09/05/2024 (yarın) başlayacak.

Yeni Kaymakam AKIN Tebrik etmek için çiçek göndermek isteyen hemşerilerine çiçek yerine “Eflani Belediyesi Hayvan barınağına mama bağışında bulunmalarını rica etti.

KAYMAKAM MESUT AKIN KİMDİR?

Mesut AKIN, Elazığ’ da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’ da tamamladı. Lisans eğitimini iktisat üzerine yapan Kaymakam AKIN, lisans eğitiminden sonra Erasmus projeleri kapsamında çeşitli ülkelerde bulundu. Memuriyet hayatına Hazine ve Maliye Bakanlığında Defterdarlık Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır.

2022 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 111. Dönem Mülki İdare Amiri Kırşehir Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. İl Merkez stajını Kırşehir’de, teftiş stajını ise Artvin’de tamamladı.

Kaymakam AKIN,  Adıyaman deprem bölgesinde görev aldıktan sonra İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 28.09.2023 tarihli Olur’ u ile Aksu Kaymakamlığına atanmış ve 09.10.2023 tarihinde görevine başlamıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.