Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kullandı

KARABÜK’ÜN SAFRANBOLU İLÇESİNDE 2014 YILINDA 2 METRE 13 SANTİMETRELİK BOYUYLA “DÜNYANIN 18 YAŞ ALTI EN UZUN BOYLU GENÇ KIZI” OLARAK GUİNNESS REKORLAR KİTABI’NA GİREN WEAVER SENDROMU HASTASI RÜMEYSA GELGİ, DÖRDÜNCÜ KEZ OYUNU KULLANMANIN SEVİNCİNİ YAŞADI.

Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kullandı
31.03.2019 15:35

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 2014 yılında 2 metre 13 santimetrelik boyuyla “dünyanın 18 yaş altı en uzun boylu genç kızı” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren weaver sendromu hastası Rümeysa Gelgi, dördüncü kez oyunu kullanmanın sevincini yaşadı.

Annesi Safiye ve babası Haydar Gelgi ile Safranbolu Altın Safran İlkokuluna gelerek 1052 nolu sandıkta oyunu kullanan Rümeysa Gelgi, gazetecilere yaptığı açıklamada dördüncü kez oy kullandığını söyledi.

Belediye başkanı ve muhtarı seçmek için geldiğini söyleyen Gelgi, “Burada dördüncü oy kullanışım. Yeni seçilecek olan belediye başkanımızın özellikle engelliler için, benim gibi fiziksel kısıtlılığı bulunan kişiler için daha fazla faaliyet alanı oluşturmasını ve bu konuya yönelik çalışmalar yapmasını istiyorum. Ben sürekli artık evden çıkan biriyim. Evden çıkma imkanı bulunmayan insanlar için seyyar sandık onlara gidiyor. Ben dışarı çıkıp oy kullanmaktan mutluyum. Her alanda her konuda belediye hizmetlerini en iyi şekilde kim gerçekleştirebilecekse o kazanır, diliyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.