DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLAR İÇİN HATM-İ ŞERİF DUA PROGRAMI İCRA EDİLDİ

24.02.2023 20:19

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLAR İÇİN HATM-İ ŞERİF DUA PROGRAMI İCRA EDİLDİ

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 İli etkileyen depremde Rahmet-i Rahman’a kavuşan vatandaşların ruhlarına ithafen Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları başta olmak üzere okullarda öğretmen, öğrenci ve veliler tarafından hatimler okundu.

24 Şubat 2023 Cuma günü Yenişehir Çamlık Camii’nde Cuma Namazı öncesi saat 12.45 itibariyle Merkez İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından öğretmenleri nezaretinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve sonrasında da Hatm-i Şerif Dua programı icra edildi.

Programa Vali Fuat GÜREL, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, kurum müdürleri, müdürlük yöneticileri öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, “Bu anlamlı programı hazırlayan öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. 6 Şubat 2023 sabahı Kahramanmaraş merkezli 11 ilimiz de maalesef büyük bir deprem oldu. Oradaki kardeşlerimizin acılarını biz de yüreğimizde hissettik.

Öncelikle depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet, hasta kardeşlerimize şifalar, yakınlarına da başsağlığı diliyorum.

Depremin ilk gününden itibaren Valimiz Sayın Fuat GÜREL başkanlığında İlimizde koordineli bir şekilde deprem bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürdük ve devam ediyoruz.

Bakanlığımız ve Valiliğimiz koordinesinde öğretmenlerimiz ve personelden oluşan AKUB ekibimiz ve teknik ekibimiz deprem bölgesine giderek arama kurtarma çalışmaları, depremden zarar gören okulların bakım ve onarımlarını yaptılar. Daha sonra Gaziantep Nurdağı’nda 1500 kişiye hizmet verecek sahra mutfağı kuruldu. Yine İslahiye’de Sevgi Anaokulu ile birlikte ilk ve ortaokul çadırları kuruldu. Meslek Liselerimizde üretilen sobalar, Halk Eğitimi Merkezlerimizde ve yine mesleki eğitim merkezimiz ve meslek liselerimizde uyku tulumu, şapka, bere, eşofman, kazak, eldiven üretimleri gerçekleştirerek ekmek, su, yiyecek, temizlik ve hijyen malzemeleri gibi ayni ve nakdi yardımlar Valiliğimiz koordinesinde deprem bölgelerine ulaştırıldı. 

Ülkece geçtiğimiz bu zor süreçte en çok çocukların bir tebessümü için tamamen gönüllü olarak Sevgi Anaokulunda (Çadır) öğrenim görecek öğrencilere destek olmak amacıyla Aydınlıkevler İlkokulu anasınıfı öğrencileri ve velilerin desteğiyle kırtasiye ve temizlik malzemeleri minik ellerce paketlenerek gönderildi.

Öğretmen, veli ve öğrencilerimiz işbirliğinde eğitim camiamızın her bir ferdinin emekleri ile yapılan bu yardımlaşmanın içimizdeki güzellikleri büyüttüğüne ve inşallah oradaki çocuklarımızı bir nebze olsun mutlu edeceğine inanıyorum.

Bu düşünceler ile hatim programımızı düzenleyen ve refakat eden idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, 155 hatim okuyan İmam Hatip Lisesi ve ortaokul öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.