DEPREM KOLİLERİ DEPREM BÖLGESİNDE DEĞİL SEÇİM BÖLGESİNDE DAĞITILMIŞ!

DEPREM KOLİLERİ DEPREM BÖLGESİNDE DEĞİL SEÇİM BÖLGESİNDE DAĞITILMIŞ!
12.03.2024 13:42

DEPREM KOLİLERİ DEPREM BÖLGESİNDE DEĞİL, SEÇİM BÖLGESİNDE DAĞITILMIŞ!

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, ulusal medyada kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Köse bu kez de depremzedeler için aldığı kolileri seçim malzemesi olarak kullanmakla itham edildi. Üstelik kolilerin son kullanma tarihi de geçmiş.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin, asrın felaketi 6 Şubat depreminde dağıtılmak üzere satın aldığı gıda kolilerini bir depoda sakladığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Kolilerin seçim sürecinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere saklandığı ancak, gıdaların son kullanma tarihinin geçtiği iddia edildi.

Ak Parti Safranbolu Belediye Başkan Adayı Ali Büyüközdemir, vatandaştan toplanan yardım malzemelerinin bir kısmının deprem bölgesinde dağıtılmadığını seçim malzemesi olarak dağıtılmak üzere bekletildiğini, bu sürede son kullanma tarihinin geçtiği gıda maddelerinin ihtiyaç sahibi seçmene dağıtıldığını söyledi. Büyüközdemir’in açıklamalarının hemen ardından kolilerin ulaştığı vatandaşlardan tepkiler gelmeye başladı.

Kolilerden alan mahalle sakinleri; “Depremzedeler için toplanan kolileri bize göndermişler seçim olmasa göndermezlerdi. Hepsinin son kullanma tarihi geçmiş. Zeytin küflenmiş, unun tarihi geçmiş, biz bunu hak etmiyoruz yazıklar olsun.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.