CHP EFLANİ İLÇE BAŞKANI AHMET AYTAÇ’A İYİ PARTİ SAHİP ÇIKTI

20.11.2023 17:11

CHP EFLANİ İLÇE BAŞKANI AHMET AYTAÇ’A İYİ PARTİ SAHİP ÇIKTI..

İYİ Parti Safranbolu Belediye Başkan Adaylığını İlan Eden Eflanili Hakan Peker ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştığı gerekçesiyle görevden alınan Ahmet Aytaç’a İYİ Parti sahip çıktı.

Konuya dair İYİ Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama ile tepki gösterilirken, açıklamada şu ifadelere yer verildi ;

“Hemşehrisine sahip çıktı.

Henüz adaylığı açıklanmadan önce memleketi Eflaniye yapmış olduğu ziyarette Sayın Hakan Peker ile çekildiği fotografı sosyal medya hesabından paylaşan CHP Eflani İlçe Başkanı Sayın Ahmet Aytaç’ın görevden alınmasının İyi Parti Safranbolu Belediye Başkan Adayı Sayın Hakan Peker ile ilişkilendirilmeye çalışılmak “kişilerin bireysel hak, özgürlük ve hürriyetlerine” yönelik bir girişimdir.

Kaldı ki Sayın Hakan Peker 32 yıldır kendini müziğe adayan ve her kesimden insanın kalbinde yer edinmiş değerli bir sanatçımızdır. Haliyle Türkiye’ye mal olmuş Sayın Hakan Peker nasıl ki kişilerin “dini, dili, mezhebi ya da siyasi görüşlerine” göre ayrım yapmadan fotoğraf çektiriyorsa CHP Eflani ilçe Başkanı Sayın Ahmet Aytaç’ın da Sayın Hakan Peker ile fotoğraf çektirmek istemesi gayet normal bir durumdu. Asıl normal olmayan ise sanatçıya duyulan saygı ve hayranlığın siyasi mesaj olarak değerlendiriliyor olmasıydı.

Yaşanan bu olay sonrası Belediye Başkan Adayımız Sayın Hakan Peker sevdiği bir hemşerisi ve bir seveni olan CHP Eflani ilçe başkanının bu fotografın mazeret gösterilerek görevinden alınması üzerine Sayın Ahmet Aytaç’ı arayarak üzüntülerini dile getirmiş. Yapılan bu yanlıştan en kısa dönülmesi temennisinde bulunmuştur.

Saygılarımızla
İYİ Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.