Cengiz ÜNAL Aday Olmayacak!

Cengiz ÜNAL Aday Olmayacak!
06.08.2021 12:28

Karabük Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) kongre için gün sayıyor. Son olarak Mart ayında yapılacağı söylenen ancak bir kez daha ertelenen MÜSİAD Karabük Şubesi Kongresinin tarihi açıklandı.

Karabük MÜSİAD’ın yeni başkanının seçileceği Kongre 10 Ağustos’ta gerçekleşecek. Başkan adayları hala belirsizliğini korurken Cengiz Ünal’ın MÜSİAD Karabük Şubesi Başkanlığına aday olmayacağı netlik kazandı.

Kurulduğu tarihten bu yana MÜSİAD Karabük Şubesi Başkanlığı’nı yürüten Ahmet Nur, 10 Ağustos’ta yapılacak kongrede, bir kez daha başkanlık için aday olamayacak. Ahmet Nur’un döneminin sona ereceği kongrede MÜSİAD Karabük Şube Başkanlığına en güçlü isim olarak görülen Cengiz Ünal da aday olmayacak.

Son yapılan 2019 seçimlerinde Genel Merkez ve yönetim kurulunun kararı ile Ahmet Nur’un bir kez daha başkan olması istenirken, Cengiz Ünal’a da bir sonraki MÜSİAD Başkanı olacağı konusunda söz verildiği öğrenildi. Kongre sürecine girilen Karabük MÜSİAD’da verilen sözlerin tutulmaması üzerine Cengiz Ünal’ın aday olmayacağı iddia edildi.

Karabük ve Safranbolu’da yüzlerce kişiye istihdam sağlayan, güvenilirliği ve dürüstlüğü ile tanınan, Safranbolu TSO Meclis Başkanlığı görevini de yürüten Cengiz Ünal, MÜSİAD Karabük Başkanlığı için biçilmiş kaftan olarak değerlendiriliyor.

Sadece Safranbolu’da değil Türkiye’de ve Türk Ülkelerinde başarılı işlere imza atan Ünal Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ünal’ın, MÜSİAD Başkanı olmasının Karabük için büyük şans olacağı kulislerde konuşulurken, geçmişte verilen sözlerin bugün neden tutulmadığı merak ediliyor.

Aday olduğu takdirde kazanmasına kesin gözüyle bakılan Cengiz Ünal’ın bu şartlarda aday olmaması makam ve mevkiye değil, iş ahlakına verdiği değeri gösteriyor. Sözün namusla eşdeğer tutulduğu ülkemizde, verilen sözü tutmak gerektiğine gösterdiği hassasiyet ise, Cengiz Ünal’ın MÜSİAD Başkanlığına katacağı değerin açık kanıtı olarak görülüyor.

Çatısı altında Karabük’ün önemli iş insanlarının bulunduğu MÜSİAD’da, verilen sözlerin tutulmayışı derneğin saygınlığına gölge düşürürken, akıllara birkaç soru geliyor;
Cengiz Ünal’ın Başkan olması hangi çıkar çevrelerini rahatsız ediyor?
Cengiz Ünal’ın Başkan olmasını kim veya kimler engelliyor?
Başkan Yardımcısına verdiği sözü tutamayan MÜSİAD gibi önemli bir dernek, bundan sonrası için güvenilirliğini kaybetmeyecek mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.