BU CEZA KİME KESİLECEK SAYIN VERGİLİ !

20.03.2019 16:05

31 Mart Yerel Seçimlerine günler kala Vergili’nin seçim aracını park ettiği yer esnafı kızdırdı. Haber merkezimizi arayıp fotoğraf gönderen esnaf Vergili’ye bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye soruyor?

31 Mart seçimlerinde Karabük esnaflarından birçoğu Vergili’ye ceza kesmeye hazırlanıyor. 2009 yılında göreve gelen vergili ilk iş olarak Karabük trafik sorununa çözüm amacıyla yaptığı ve kendisinin de yoğun yağmurda mahsur kaldığı battı çıktı ile Ankara Caddesi esnafının işlerini sekteye uğratmıştır. Esnafın şikayetlerine rağmen hiçbir bir hareketlilik sağlanamamış aksine Ankara Caddesi esnafı 10 yıldır kaderine terkedilmiştir.

Yine iş yerlerine takılan klimaların motorlarının görüntü kirliliği yaptığı düşüncesiyle tüm motorların kaldırılmasını istemiş, kaldırmayanlara ceza kesmiştir. Klima motorunu kaldıramayan esnaf ceza ödemeye mahkum edilmiştir. Bununla kalmayıp esnafın dükkanlarının önüne çıkarttıkları malları için yaya kaldırımına tezgah açtıkları gerekçesiyle cezalar yağdıran Vergili ekmek parası derdindeki esnafın derdine bir de ceza yükü yüklemiştir.

Fakat esnafa yaya kaldırımına tezgah açtırmayan Vergili kendi seçim aracını yaya kaldırımına park ettirmekte sıkıntı görmüyor. Seçim anket sonuçlarını aldıkça hata üzerine hata yapıyor ve bu hareketi ile kendisini de sıkıntıya sokuyor. Esnaf  yıllardır bize nasıl ceza kesildiyse biz de 31 Mart seçimleriyle Vergili’ye ceza keseceğiz diyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.