Beş Yıl Önce Açıldı Tabelası Bugün Asıldı

13.05.2019 17:58

2014 Yılında açılışı yapılan parkın tabelası bugün çakıldı. Safranbolu’da bölgenin en büyük Tema Parkı olarak açılışı yapılan Kent Parkın tabelası 5 sene sonra bugün yerine asıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy döneminde BAKKA Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programları kapsamında desteklenen ve Safranbolu Belediyesi tarafından Safranbolu’ya kazandırılan Kent Parkın açılışına protokol ve halkın ilgisi yoğun olmuştu. Açılışta konuşma yapan dönemin Milletvekili Mehmet Ali Şahin açılışın Çanakkale Zaferinin 99. yılının kutlandığı günlere denk gelmesi sebebi ile parkın isminin 18 Mart Kent Parkı olmasını önermişti. Belediye Meclisi Şahinin bu önerisini kabul etmiş, parkın ismi 18 Mart Kent Parkı olmuştu.

2014 yılında açılan ismi Mehmet Ali Şahin tarafından verilen ve hiçbir yerinde isim tabelası olmayan parkın bir kaç yerinde içeride bulunan restoranın tabelası mevcut idi. İlk günler halkın yoğun ilgi gösterdiği park daha sonra tabelasının da olmaması sebebi ile daha çok restoran müşterileri tarafından kullanılmaya başlanmıştı.

5 senenin sonunda bugün Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse’nin talimatıyla restoranın afişinin bulunduğu yere 18 Mart Şehitler Parkı olarak isim tabelası asıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.