BAŞKAN SÖZEN; “KÖYLERİMİZ, KÖYDES İLE HAYAT BULUYOR”

BAŞKAN SÖZEN; “KÖYLERİMİZ, KÖYDES İLE HAYAT BULUYOR”
02.05.2024 17:30

BAŞKAN SÖZEN, “BU BAŞARI BİRLİK VE BERABERLİĞİN ESERİDİR ”

Mayıs ayı İl Genel meclis Toplantısının 1.oturumu İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında başladı.

BAŞKAN SÖZEN; “KÖYLERİMİZ, KÖYDES İLE HAYAT BULUYOR”

Başkan Sözen, mayıs ayı İl Genel Meclis toplantılarının 1. Oturumunda yaptığı açılış konuşmasında köylerin KÖYDES ile hayat bulduğunu söyledi.
Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı, köylerin alt yapısını geliştirme ve güçlendirme projesi olan KÖYDES’ in kurulduğu günden bugüne kadar Karabük’e 335 milyon TL ödenek tahsis edildiğini vurgulayan Başkan Sözen, bu ödeneklerle; 800 Yol,767 İçme suyu,37 kanalizasyon,19 sulama olmak üzere toplamda 1.623 proje hayata geçirildiğini ve Karabüklü vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu belirtti.

KÖYDES ödenekleriyle ihmal edilen, ertelenen birçok sorunun çözüme kavuştuğunu vurgulayan Başkan Sözen, “KÖYDES sayesinde bu zamana kadar ihmal edilmiş, ötelenmiş, kronikleşmiş, üzerine gidilmeye dahi cesaret edilememiş birçok problemin, tahsis edilen devasa ödeneklerle cesaretle üzerine gidilmiş, bugün gelinen noktada problemlerin büyük bir kısmı çözüme kavuşmuştur. Ayrıca bu ay içerisinde KÖYDES ödeneklerinin ilimize tahsis edilmesini bekliyoruz. Ay sonuna kadar tüm ilçelerimizde asfalt programına alınan yollarımızın alt yapılarını tamamlamış olacağız. Önümüzdeki ay ise asfalt programlarını başlatmış olacağız” diye konuştu.

Başkan Sözen; “KÖYLERİMİZ ARTIK ŞEHİR KONFORUNDA”

Bu yılki çalışmalarda sorumluluk sahalarında ve köylerde yaşayan vatandaşlar için İl Genel Meclisinin ve Meclis Üyelerinin daha fazla çalışacağını ifade eden Başkan Sözen, “Köylerimizin ihtiyaçları ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın daha konforlu bir yaşam sürmeleri adına çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Meclisimizin ve Meclis Üyelerimizin ayrı ayrı yapmış olduğu projelerle hizmetlerimizi bu sene fazlasıyla sağlamış olacağız. İl Özel İdaremizin 2023 yılında yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde vatandaşlarımızın beklentileri yüksek, biz de bu beklentileri karşılamaya bu yılda devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Sözen; “MUHTARLARIMIZ BİZİM ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ”

Karabük İl Genel Meclisi ile Köy Muhtarlarının birlik ve beraberlik içerisinde çalıştığını söyleyen Başkan Sözen, “Her yıl çok başarılı çalışmalara imza atıyoruz. Bu başarıda birlik ve beraberliğin önemi çok büyük. Biz İl Genel Meclisi olarak muhtarlarımızı çalışma arkadaşları olarak görüyoruz. İl Genel Meclisi olarak bu hususa çok önem veriyoruz. İl Özel İdaremiz bugün geldiği noktada kendi kendine yeten bir durum haline gelmişse bu birlik beraberliğin çok büyük önemi vardır” dedi.

Başkan Sözen; “ALDIĞIMIZ HER KARAR KÖYLERİMİZE HİZMET OLARAK GERİ DÖNÜYOR”

İlimizin ve bölgemizin gözde turizm merkezlerinden olan Safranbolu Cam Teras’a Ramazan Bayramı’nda gerçekleşen ziyaretçi sayısına da değinen Başkan Sözen, “Geçtiğimiz yıllarda Karabük’ümüze kazandırdığımız Cam Teras’ a Ramazan Bayramı’nda ziyaretçi akını oldu. Ramazan Bayramı’nda Cam Teras ’tan 411 bin 820 TL gelir elde ettik ve 22 bin 96 kişiyi misafir ettik. Buradan elde ettiğimiz gelirler ile yatırımlar yapılacak ve vatandaşımıza hizmet olarak geri dönecek. Biz Cam Teras’ ı kendimiz çalıştırmakla ilgili İl Genel Meclisimizde bu kararı aldığımızda aslında ne kadar önemli bir karar aldığımızı bir kez daha ispat etmiş olduk” diye konuştu.

Başkan Sözen, mayıs ayı İl Genel Meclis toplantılarının 1. Oturumunda yaptığı açılış konuşmasının sonunda; “Vatandaşlarımızın Meclisimize olan teveccühüne ve güvenine layık olma adına çalışmalarımız ve gayretimiz artarak devam edecektir. Bu vesileyle bize bu hizmetleri yapma fırsatı sunan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Merkezi hükümetimize, Milletvekillerimize ve Bakanlarımıza, tahsis edilen ödeneklerin yatırıma dönüştürülmesinde başta Sayın Valimize, siz değerli İl Genel Meclisi Üyelerimize, Genel Sekreterimize, çalışanlarımıza, yapılan tüm bu çalışmaların ve hizmetlerin kamuoyuna duyurulmasında büyük emeği ve gayreti olan yerel basınımıza şükranlarımı arz ederim” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.