BAŞKAN KÖSE YETKİLERİ KAPTIRDI

BAŞKAN KÖSE YETKİLERİ KAPTIRDI
15.06.2020 21:23

Safranbolu Belediyesinde her yıl yapılan encümen seçimleri toplantısı koronavirüs sebebiyle gecikmeli olarak bugün gerçekleştirildi. 

15 aylık başkanlığı süresince bir çok alanda yanlış karar ve başarısız uygulamaları ile ulusal basında gündem olan Başkan Köse bugün yapılan encümen seçimlerinde de ipleri muhalafete kaptırdı. 

Ak Parti ve MHP üyelerinin, daha önce 5 kişi olan ve CHP ile İyi Partili üyelerden oluşan komisyonun 3 kişiye düşürülmesi yönünde verdiği öneri oy birliği ile kabul edildi. Kabul edilen 3 kişilik üyeliğe de Ak Parti ve MHP li üyelerin seçilmesiyle artık komisyon kararları Ak Parti – MHP – CHP ile birlikte alınacak. 

Ak Parti Safranbolu İlçe Başkanı Avukat Mehmet Sarı’nın Safranbolu Belediyesinin çalışmalarını titizlikle takip etmesi neticesinde aldığı kararlar ve MHP İlçe Başkanı Emre Barbaros Tunç’un yurt çapında Devlet Bahçeli’nin uyguladığı ittifak ruhuna yakışır tavır sergilemesi ve iki Başkanın birlikte hareket etmesi sonucunda encümen kararları Ak Parti ve MHP üyeleri ile birlikte alınacak. 

Belediye Başkanlığı yaptığı 15 aylık süreçte Köyiçi Meydanına yaptığı Atatürk Heykeli ve Atatürkçü Düşünce Derneğinin önüne yaptığı kaldırım düzeltmesi dışında başarılı çalışması olmayan Elif Köse, çıkan sonuçtan da rahatsız oldu. Yetkileri kaptırdığını gören Başkan Köse Pazartesi devam etmek üzere toplantıya ara verdi. 

MHP ve Ak Parti tarafından yönetilecek olan encümen üyeliklerine Ak Partili Abdullah  Ünal ve MHP’li Orhan Kaynar seçildi. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.