BAKAN YARDIMCISI ALPARSLAN KARAELMAS EKSPRESİ İLE K ARABÜK’E GELDİ

13.11.2022 12:28

BAKAN YARDIMCISI ALPARSLAN KARAELMAS EKSPRESİ İLE K ARABÜK’E GELDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ve Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Ankara-Çankırı-Karabük-Zonguldak güzergahında hayata geçecek olan Karaelmas  Ekspresi güzergahını görmek ve Tur Operatörlerine güzergahı tanıtmak için trenle Karabük’e  geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından organize edilen program kapsamında Tur Operatörleri ile birlikte Karabük’e gelen Bakan Yardımcısı  Alparslan ve Milletvekili Yıldız, Eskipazar’da Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Eskipazar Kaymakamı Furkan Korkusuz ve Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez Hadrianoupolis Kazı Başkanı Doç.Dr. Ersin Çelikbaş ve protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Eskipazar Garından hareket eden trenle Karabük’e gelen Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ve beraberindeki heyet Karabük Polisevinde düzenlenen değerlendirme toplantısında Karabük’te Turizm üzerine faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda başkanları, sektör temsilcileri ile bir araya gelerek Karaelmas Ekspresi hakkında fikir alışverişinde bulundu.

İlk etapta Ankara- Karabük – Safranbolu hattında başlatılması planlanan tren seferiyle Kalecik, Çankırı, Çerkeş ve Eskipazar’da  mola verecek olan Karaelmas Ekspresi yolcuları Safranbolu’da bir gece konakladıktan sonra ertesi gün  Ankara’ya dönecekler. Zaman içerisinde farklı alternatif programlar da geliştirilebilecek olan Karaelmas Ekspresi ile alternatif Turizm destinasyonları oluşturulması planlanıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.