BAKAN URALOĞLU’NDAN ÇETİNKAYA’NIN “GARPARK” PROJESİNE TAM DESTEK

BAKAN URALOĞLU’NDAN ÇETİNKAYA’NIN “GARPARK” PROJESİNE TAM DESTEK
23.02.2024 13:14

BAKAN URALOĞLU’NDAN ÇETİNKAYA’NIN “GARPARK” PROJESİNE TAM DESTEK

URALOĞLU: “Gar sahası çevresini bölgeye nefes aldıracak yeşil alanlar ve vatandaşlarımızın zaman geçirecekleri sosyal donatılar ile dolduracağız.”
ÇETİNKAYA: “Ülkemizde örnek bir alan olacak. Sayın Bakanımız bizim heyecanımızı gördü ve tam destek vereceğini iletti.”

Karabük’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya’nın “Garpark” projesini inceleyerek tam destek verdi.
Projenin bir an önce hayata geçirilmesi için Bakanlık olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını anlatan Uraloğlu, Karabük’ün her şeye layık olduğunu söyledi.

“Garpark” projesinin çok değerli olduğunun altını çizen  ve bir an önce kente kazandıracaklarını vurgulayan Uraloğlu, ”Demiryollarına yatırımlarımızı sürdürecek, Gar’ı taşıyıp şehrimize kazandıracağız. Gar sahası çevresini bölgeye nefes aldıracak yeşil alanlar ve vatandaşlarımızın zaman geçirecekleri sosyal donatılar ile dolduracağız.” Dedi.
Özkan Çetinkaya’ya her zaman destek olacaklarını ifade eden Uraloğlu, “AK Parti olarak size neler yapabileceğimizi hep anlattık ki hiçbir zaman tutamayacağımız sözü vermedik ve asla kimsenin yanlışları, eksikleri üzerinden siyaset yapmadık, asla beslenmedik bundan. Biz sadece daha iyisini yapmaya talip olduk.” Diye konuştu.
– “Trafik sıkışıklığına son vereceğiz.”
Özkan Çetinkaya ise “Garpark” projesinin şehrin iki yakasını birleştiren modern bir proje olduğunu kaydetti.
Şehrin buluşma ve nefes alabileceği yer olacak bu alanı mutlaka kente kazandıracaklarını aktaran Çetinkaya, şunları belirtti:
“700 araç kapasiteli kapalı otoparkımız olacak. Açılacak bulvar ile de merkezdeki trafik sıkışıklığına son vereceğiz. Yeşil alan ve havuzların yanında alışveriş alanları, otel, festival alanı, restoranlar, ekolojik kafeler, spor, dinlenme ile çocuk oyun alanları ve yürüyüş yollarının içinde olacağı bu alan gerçekten ülkemizde örnek bir alan olacak. Sayın Bakanımız bizim heyecanımızı gördü ve tam destek vereceğini iletti. Kendisine teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.