AK PARTİ OVACIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET ŞAHİN’İN SEÇİM VAATLERİ İDDİALI

AK PARTİ OVACIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET ŞAHİN’İN SEÇİM VAATLERİ İDDİALI
23.02.2024 09:07

AK PARTİ OVACIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET ŞAHİN’İN SEÇİM VAATLERİ İDDİALI..

Ak Parti Ovacık Belediye Başkan Adayı Ahmet Şahin, 31 Mart’ta gerçekleşecek seçimlerin favorisinin kendileri olduğunu belirtti. Siyasetin ekip ve kadro işi olduğunu belirten Şahin, seçim vaatlerini de açıkladı.

 

Ak Parti Ovacık’ta seçimlere hızlı girdi. Listelerin Seçim Kuruluna tesliminin ardından İl Genel Meclisi Üyeleri Ahmet Tam ve Halil Aydın ile birlikte seçim çalışmalarına başlayan Belediye Başkan Adayı Ahmet Şahin; “Bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu seçimlerde de yanımızda olacaklar. Siyaset bir ekip ve kadro işi. Başta medarı iftiharımız Sayın Büyüğümüz olmak üzere, Sayın Milletvekillerimizin ve hükümetimizin destekleriyle ekip olarak ilçemizin beklediği hizmetleri birer birer gerçekleştireceğiz. Bizim vatandaşımıza inancımız ve güvenimiz tam” dedi.

 

Ak Parti Ovacık Belediye Başkan Adayı Ahmet Şahin seçim vaatlerini de şu şekilde sıraladı;

 

*Yüksekokulumuzu yeni eğitim ve öğretim sezonunda mutlaka açılacak. İlçemizde misafir edeceğimiz evlatlarımızın yurt sorununu çözülecek. Yüksekokulumuzda ve yan ünitelerinde görev alacak yardımcı personeller ilçemiz gençlerinden alınacak.

 

*Vatandaşlarımızın huzurla alışveriş yapabilecekleri kendi enerjisini üreten modern kapalı bir pazar yeri inşa edilecek.

 

*Çocuklarımız için güvenle oynayabilecekleri eğitici çocuk parkları yapılacak.

 

*Mezarlıklardaki eksiklikler giderilecek.Mezar yerleri daha önceden planlanarak hazır hale getirilecek, periyodik olarak bakım ve onarım çalışmaları yapılacak. Cenaze hizmetleri belediyemiz tarafından verilecek.

 

*Kadınlarımıza özel hizmetlerin verileceği sosyal yaşam merkezi kurulacak. Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ücretsiz olarak el sanatları ve hobi kursları düzenlenecek. Kadınlarımız bu merkezde özel gün ve toplantılarını gerçekleştirebilecek.

 

*Kuracağımız güneş tarlaları ile başta su sevkiyatımızda kullanılan elektrik olmak üzere ihtiyacımız olan enerji belediyemiz tarafından üretilecek.

 

*Ovacık-Karabük yolunun ihtiyacı olan bakım çalışmaları en kısa sürede yapılacak.

*İlçe merkezimizdeki yollar ve kaldırımlar düzenlenecek, Ovacık şirin bir ilçe haline getirilecek.

*Hastane ve Hükümet Konağı inşaatları tamamlanacak

*Her ay halk günü düzenleyeceğiz. Birlikte karar vereceğiz, Ovacık’ı ortak akılla yöneteceğiz.

*Bünyesinde toplantı, kongre, düğün ve nikâh gibi organizasyonların düzenleneceği bir kültür merkezi olan yeni belediye hizmet binamızı ilçemize kazandıracağız.

*TOKİ ile birlikte gerçekleştireceğimiz konut projemizle ilçemizde ve gurbette yaşayan hemşehrilerimizi ev sahibi yapacağız.

*İlçemizin altyapısını yenileyeceğiz

*Mevcut imar planında tadilata gideceğiz

*İlçemizin doğalgaza kavuşması için gerekli çalışmaları başlatacağız.

*Devletimizin ilgili birimlerinin destekleriyle kadınlarımızın ve gençlerimizin istihdamına yönelik seracılık, bağcılık ve meyvecilik gibi projeler geliştireceğiz. Üreteceğimiz ürünleri belediyemiz bünyesinde kuracağımız kooperatif aracılığıyla işleyip pazarlayarak hem insanımıza istihdam, hem de belediyemize gelir sağlayacağız.

*İlçemize yatırım yapmak isteyen müteşebbislerimizi teşvik edecek, belediye olarak her türlü desteği vereceğiz.

*Boduroğlu şenliklerini belediye olarak geleneksel hale getirecek, hemşehri dayanışmasını ve memleket aidiyetini en yüksek seviyeye çıkartacağız.

*En büyük eksiklerimizden biri olan akaryakıt istasyonu eksikliğinin giderilmesi çalışmalarına şimdiden başladık.1 Nisan sabahı itibariyle gerekli imar tadilatını ve ruhsatlandırmayı yaparak istasyonumuzu hizmete alacağız.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.