Ak Parti Belediye Meclis üyesi Tiryaki, Ak Parti’ye saldırdı.

Ak Parti Belediye Meclis üyesi Tiryaki, Ak Parti’ye saldırdı.
15.07.2019 22:55

Saim Tiryaki son günlerde gündemden düşmüyor. 31 mart seçimlerinden önce Kızılay Safranbolu şube başkanlığı yapan oradaki görevinde usulsüzlükler yaptığı gerekçesi ile apar topar görevinden alındığı iddia edilen Tiryaki 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de kendini Ak Partiye iyi pazarladığı iddia ediliyor.31 Mart seçimlerinde Ak Parti Safranbolu Belediye Meclis Üyeliği için başvuru yapan listeye alınmayacağını anlayınca Emekliler Cemiyeti üyelerine oy verdirmem diyerek kendini pazarladığı iddia edilen Tiryaki’nin listenin başına ismini yazdırmayı başardığı görülüyor.

Saim Tiryaki’yi liste başında gören emeklilerin hem Tiryaki’ye hem de Ak Partiye tepkileri büyük. Listenin başında olması nedeniyle meclis üyeliğine seçilen Tiryaki’nin göreve gelir gelmez kendi menfaatleri için çalıştığı ve Ak Parti içinde sıkıntılar çıkardığı da yine iddialar arasında. Karabük Safranbolu dolmuş hattı olan Tiryaki’nin göreve gelir gelmez eski münibüscüler başkanı Birol Sarıvaz ile dolmuş ve halk otobüs fiyatlarının artması için önerge vermesi chp li meclis üyelerinin red oyları ile kabul edilmemesi bu sebeple Safranbolu’da Ak Partiye tepkiler olduğu tartışmalar arasında.

Diğer taraftan Ak Partiden Belediye Meclis Üyesi olması nedeniyle emekliler tarafından büyük tepki aldığı ya meclis üyeliğinden yada cemiyet başkanlığından istifa et seslerinin yükseldiği iddia ediliyor. Bu sebepten dolayı Tiryaki’nin son günlerde yaptığı açıklamalara bakıldığında Emekliler Cemiyeti Başkanlığından olmamak için bindiği dalı kesmeye çalıştığı görülüyor. Safranboludaki emeklilerin başkan Tiryaki’yi istifaya zorladıkları Tiryaki’nin de başkanlıktan ve belediye meclis üyeliğinden aldığı paralardan vazgeçemeyince Ak Parti içinde farklı cemiyette farklı konuştuğu, hem nalına hem mıhına vurarak her iki görevden de ayrılamadığı, Safranbolu Emekliler Cemiyetinin olağanüstü seçime gitmesi için bir grup kişilerin çalıştığı iddialar arasında.

AK PARTİ İÇİNDE TİRYAKİ’YE TEPKİ BÜYÜK

Tiryaki disipline sevk edilecek mi, Safranbolu Ak parti ilçe teşkilatında çatlak sesler çoğaldı, Tiryaki’nin başına buyruk haraketler yapması ve son açıklaması nedeniyle disipline sevk edilebileceği yine iddalar arasında. Akparti İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı’nın İstanbul seçimleri için istanbulda olduğu tarihte ilçe başkanı ile istişare etmeden başına buyruk hareket ettikleri Karabük Safranbolu dolmuş ve halk otobüslerine zam istedikleri bunun başını da Saim Tiryaki, grup başkanı Birol Sarıvaz ve Adem Karataş’ın çektiği meclis toplantısı canlı yayınında görülmekte. Başkan Sarı’nın bu isimler meclis listesine yazılırken Genel Merkezi çok uyardığı yine iddialar arasında.

Saim Tiryaki’nin cemiyet başkanlığını doğru yapabilmesi ve cemiyet üyelerinin haklarını tarafsız savunabilmesi için ya cemiyet başkanlığından yada meclis üyeliğinden istifa etmesi bekleniyor. Diğer taraftan her iki görevinden de istifa etmeyeceği söylentiler arasında.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.