AİLE OKULU PROJESİ İLE 2 BİN 671 VELİYE EĞİTİM VERİLDİ

21.12.2022 10:42

AİLE OKULU PROJESİ İLE 2 BİN 671 VELİYE EĞİTİM VERİLDİ..

Vali Fuat Gürel ve Eşi Özlem Aras Gürel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Aile Okulu Projesi” kapsamında TOKİ Bahattin Gazi Ortaokulunda devam eden eğitim programına katıldılar.

Gençlerin, çocukların, anne ve babaların toplum için faydalı bireyler olma gayretini açığa çıkarmayı amaçlayan proje kapsamında ailelere; 8 başlıkta 44 saat eğitim verilecek.

Covid 19 salgınının günlük yaşam tarzını değiştirmesi sonucu artan kaygı, uzaktan eğitim çalışmaları nedeniyle öğrencilerin okuldan uzak kalmaları sonucu okula karşı tutum ve algıların olumsuza dönmeye başlaması, sosyal ve duygusal gelişiminin yavaşlaması, salgın sürecinde aile bireylerinin evde televizyon, bilgisayar, telefon ve internette geçirdikleri sürenin artması ve aile içi muhabbet ve sorumluluğun azaldığının tespit edilmesi vb. ortaya çıkan sorunları öğretmen, veli ve öğrenci işbirliği ile aşabilmek, bu sorunlarla baş edebilmenin yollarını hep birlikte bulabilmek için Bakanlık tarafından Aile Okulu Projesi hazırlanıp, eğitimleri başlatıldı.
Bu eğitimlerle salgın sürecinde öğrencilerin uğramış olduğu olumsuz etkilerinin azaltılabilirmesi için başlatılmıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.