ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ KARABÜK’TE

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ KARABÜK’TE
05.07.2024 15:59

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ
KARABÜK’TE..

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere  Karabük’e gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,  Karabük Valiliği ziyareti sonrası Karabük Belediyesine de ziyarette bulundu.

Valilik ve Belediyede şeref defterini imzalayan  Bakan Tunç, Vali Mustafa Yavuz’dan kentteki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Tunç, Karabük’ün “emeğin, demir çeliğin başkenti” olduğunu belirtti.

Karabük’ün yıllarca ülke ekonomisine demir çelik sektöründe hizmet veren, bünyesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Safranbolu ilçesini barındıran önemli bir şehir olduğunun altını çizen Tunç;

“Karabük Adalet sarayımız Karabük’te yetersiz ve eski bir bina, dolayısıyla yeni bir binaya ihtiyacımız var olduğunu biliyoruz, bu nedenle de çalışmalara başladık. Şu anda arsa çalışmaları tamamlanmış durumda. Proje çalışmalarına da başladık. 13 Haziran’da da proje sözleşmesini imzaladık. Bu proje çalışması tamamlandıktan sonra da inşallah 2025 yılının inşaat yatırım programına alınması konusundaki takiplerimizi sürdüreceğiz.

Hürriyet Mahallesi’nde eski Devlet Demir Yolları arazisi, Adalet Bakanlığımıza tahsis edilmişti. Orada inşa edilecek ve 27 bin 567 metrekare kapalı alana sahip olacak Karabük adalet binamız. Safranbolu’muzda daha önceki yıllarda adalet binamızın yapımını tamamlamıştık.

Eskipazar’da da İçişleri Bakanlığımızın ortak projesi var. Orada da Adalet Bakanlığına, adliyemize bin metrekare civarında bir yer tahsis edilecek. Onun da takiplerini İçişleri Bakanımızla gerçekleştiriyoruz.” bilgilerine yer verdi

Valilik sonrası Karabük Belediye Başkanı ÖZKAN ÇETİNKAYA’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bakan Tunç, burada şeref defterini imzalayarak;

“Özkan Bey’in seçim zamanı paylaştığı ve takdirle karşılanan Karabük ile ilgili çok güzel projeleri var. Bu projeleri hayata geçirebilmek için Belediye Başkanımıza biz her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Emeğin başkenti olan Karabük her şeyin en güzeline layık. Çünkü Karabük’ün ülke kalkınmasına önemli bir desteği var. Bünyesinde bulunan Demir Çelik fabrikasının yanı sıra Safranbolu gibi bir Dünya mirasına sahip oldugundan dolayı turizmede önemli bir desteği var.

Karabük Bartın arasına yapılacak olan duble yol için biraz önce Ulaştırma Bakanımızla görüştük. Yatırım programında olan bir yol. Ulaştırma Bakanımız proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Bu süreçleride hızlandırmak için takipçisi olacağız.

Karabük’e yeni bir Adliye binası kazandırmak için çalışmalarımızı başlattık. Arsamız şuanda hazır. Tabelayı da Sayın Valimiz asmış durumda. Proje ihalesini gerçekleştirdik. 13 Haziran’da proje müteahhiti ile sözleşme imzalandı. Proje çalışmaları bittikten sonrada yatırım programına alınması ile ilgili takiplerimizi sürdürerek, ilimizin önemli bir probleminide çözmüş olacağız.

Özkan Çetinkaya kardeşimiz il belediyeleri arasında en genç belediye başkanımız. Gençliğinin verdiği enerji ile de Karabük’e çok büyük katkılar sağlayacaktır. Karabüklü hemşehrilerimizde Özkan Çetinkaya kardeşimizde ki enerji gördüler ve Karabük’te onu iş başına getirdiler. Bizde hükümet olarak Özkan Çetinkaya kardeşimizin projelerinin hayata geçmesi için çalışacağız.

Karabüklü hemşehrilerimizin desteklerine layık olabilmek için bizde elimizden geleni yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri ile ülkemiz 22 yılda çok büyük mesafeler aldı.

Önümüzdeki seçimsiz geçecek 4 yıl içerisinde de pandeminin ve depremin oluşturduğu hasarları biran önce gidererek, halkımızın alım gücünü artırmaya devam edeceğiz. Ekonomi başta olmak üzere kalkınma yatırımlarına da hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.